Az új fejezetet nyitó reformáció

2019. október 23., címkék: steinbach józsef, reformáció hónapja, Steinbach József, ökumenikus tanács (meöt), protestáns újságírók szövetsége (prúsz), Reformáció hónapja, gulyás gergely, rát máyás-díj

A keresztyén üzenetből gyönyörűséges kultúra fakad – hangsúlyozta az idei reformációi gálaesten Steinbach József püspök. Az Uránia Nemzeti Filmszínházban vasárnap tartott eseményen Vitéz Ferenc író-publicista vehette át a Rát Mátyás-díjat.

A reménység nem szégyenít meg

2018. október 21., címkék: rát máyás-díj, reformáció hónapja, Reformáció hónapja, reformáció 500, ökumenikus tanács (meöt)

Átadták a Rát Mátyás-díjat vasárnap este az Urániában: a Protestáns Újságírók Szövetségének (PRÚSZ) elismerését idén Ozsváth Sándor tanár, művelődéstörténész, nyelvművelő kapta. A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) reformációi gálaestjén Prőhle Gergely, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos felügyelője, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója hangsúlyozta: hittel, reménységgel, cselekvőképesen és cselekedni akarva lehet reménységgel tekinteni a jövőbe.

Fabiny Tamás kapta a Rát Mátyás-díjat

2017. december 13., címkék: prúsz, prusz, PRUSZ, rát máyás-díj

„A keresztyén újságírás az Úristen előtti felelősséget képviseli” – vallja Fabiny Tamás evangélikus elnök-püspök, a Rát Mátyás-díj idei kitüntetettje. Az elismerést a Protestáns Újságírók Szövetségének (PRÚSZ) hagyományos adventi vacsoráján adták át.